Raella Budow

סטיילינג מזון

סטיילינג הוא חלק בלתי נפרד מצילום מזון. מזמינה אתכם להתרשם מעבודות סטיילינג שיצרתי

צילום אוכל וסטיילינג הם תחומים ייחודיים שזוכים לתשומת לב משמעותית בשנים האחרונות. המלאכה לא רק מספקת שאיפות גסטרונומיות אלא גם משרתת מטרה פונקציונלית בעולמות הפרסום, הבלוגים והמדיה החברתית. מהם האלמנטים הרלוונטיים עבור סטייליסטית מזון ובאמת כדי שהתוצאות תהיינה מושלמות, ובכלל, איזה ציוד נלווה צריך כדי שאפשר יהיה לצלם מזון שיראה אסתטי ומושך? מיד תגלו את סודות הצילום הקולינרי האסתטי.

סטייליסטית מזון – כך זה קורה באמת

כל צלם מזון וסטיילינג בין אם מתחיל ובין אם וותיק יודע, כדי לצלם אוכל צריך שתהיה התמחות ייחודית ועין חדה ומדויקת. לאחר כל אלו, יש כמובן גם את אלמנט הציוד שחשוב שיותאם אישית, וכמובן גם הטכניקות שלא חסר ללמוד אותן. אך ישנן גם כמה מרכזיות שחשוב להכיר:

  • החשיבות של תאורה טובה

בראש ובראשונה, בואו נדבר על תאורה שהיא למעשה עמוד השדרה של כל תחום ותחום בצילום. תאורה טבעית פועלת בדרך כלל בצורה הטובה ביותר עבור צילום אוכל, ומשווה למנה מראה אורגני ומושך יותר. עם זאת, עבור סביבות חללים פנימיים ומטבחים סגורים סופטבוקס יכול לפזר את קרני האור במטרה להדמות אור טבעי. המטרה היא להעלים צללים קשים ולהאיר באופן שווה את אובייקט הצילום.

  • שימו לב לטכניקות קומפוזיציה

הבנה בקומפוזיציה מביאה לנו לא מעט אופציות להבאת הצילום לרמות גבוהות. חידוד, צבעים, ושכבות אובייקט הצילום. לכל אלו משמעות גבוהה בתוצאה הסופית בפרט כאשר מדובר על צילום מזון למסעדות לצורך פרסום.

עיצוב האוכל – גם לקולינריה יש סטייל

סטיילינג לאוכל הוא אומנות בפני עצמה. כאשר מדובר על צילום למסעדות הצלמים ישתמשו תמיד במרכיבים הטריים ביותר כדי להשיג צבעים ומרקמים חיים. האלמנטים יורכבו בקפידה, תוך שימת לב לפרטים הקטנים כמו הכיוון של הרכיבים בפרט אם אלו הם מפורקים או מבודדים. אוכל שמצולם היטב גם יהיה בעל סביבה מאובזרת שמשפרת את המשיכה האסתטית שלו, מבלי לקחת את כל תשומת הלב מאובייקט הצילום המרכזי. עיצוב אוכל ובפרט שכירת סטייליסטית מזון מביא ערך גבוה מאד לקמפיין פרסומי כאשר מצלמים עבור קונדיטוריות, מסעדות, ואפילו בית עסק קטן למזון מקומי שמביא עמו אותנטיות. כאשר האוכל נראה טוב, הסביבה מזמינה ומושכת והאווירה נעימה ופסטורלית הדבר היחיד שחשוב להקפיד עליו הוא שכאשר האנשים שנמשכים אל האוכל יגיעו, הוא הטעם, וכאן זה כבר כמובן לא תפקיד הצלמים.

אל תתפשרו על מקצועיות, איכות וכמובן סטיילינג

צילום אוכל וסטיילינג הם מורכבים ומרגשים כאחד. באמצעות שילוב אלמנט זהיר של תאורה, קומפוזיציה, סטיילינג ועיבוד לאחר מכן כל צילום קולינרי שהינו צילום עבור מסעדות יהפוך ליצירת אומנות. המפתח לשליטה בצורת האמנות הכובשת והטעימה הזו היא לפני הכל, אהבה לאוכל, וכמובן יצירתיות בעריכה והכנה מראש של אובייקט הצילום. ראלה היא צלמת מזון מוערכת, וותיקה ובעלת ניסיון רב. ראלה אוהבת את עולם הקולינריה מגיל צעיר והתאהבה בצילום אוכל, היא בעלת תואר ראשון בתקשורת צילומית ומביאה אליכם דרך התמונה את הטעמים, הריחות, והאווירה.